Lokalizacja - Mała Plaża w Helu (przy Fokarium), 84-150 Hel

WaterGate.com.pl

Jesteśmy kameralną szkołą kitesurfingu i windsurfingu, mającą na celu wprowadzenie Was w świat sportów wodnych. Szkolimy i nauczamy z pasji, dążąc do Waszej samodzielności. Zajęcia prowadzimy zarówno na poziomie podstawowym, zaczynając od pierwszego kontaktu z latawcem, jak i zaawansowanym, aż po freestyle.
Zapisz się już dziś !

Dane Kontaktowe

Kurs Kitesurfingu

KITESURFING

Jesteśmy licencjonowaną szkołą i szkolimy według obowiązujących standardów PZKite - IKO.

Podczas szkolenia zdobywane są konkretne umiejętności, które na koniec wpisane są na karcie progresu według określonych poziomów I, II, III lub IV.

Jak wygląda kurs kitesurfingu?
Ile godzin powinienem wykupić?
Jak szybko będę mógł samodzielnie pływać?

To najczęściej zadawane przez Was pytania. Jak to faktycznie wygląda?
Kurs kitesurfingu rozpoczyna się od kilkudziesięciominutowej rozmowy (intro), która ma na celu zapoznać Was z wiedzą teoretyczną i płynnie przejść do praktyki.

Czego konkretnie dowiecie się na tych zajęciach?
Przede wszystkim omówimy z Wami systemy bezpieczeństwa stosowane w wodzie, dowiecie się jak wygląda budowa latawca, baru oraz do czego służy trapez. Omówimy z Wami kierunki wiatru oraz działanie latawca w powietrzu.

Po przygotowaniu całego zestawu czas na pierwszą praktykę, naukę pilotowania - sterowanie latawca. Poznacie jak działają systemy bezpieczeństwa w praktyce oraz sprawdzicie jak wygląda restart latawca z wody. To bardzo ważny etap, który weryfikuje tempo przejścia do dalszej części kursu.

Body dragi to coś, co na pewno pokochacie! Zabawa z latawcem sprawi, że zrozumiecie jego siłę i nauczycie się generować odpowiednią moc.

Wszystko jasne?

No to czas na deskę!

Ten etap zaczynamy od nauki wejścia w deskę. Po opanowaniu tej umiejętności zaczynamy przygotowanie do startów z wody. Tutaj wykonujemy specjalnie ćwiczenia przygotowujące Was do tego momentu. A jak już będziecie gotowi to nie pozostaje nam nic innego jak wystartować.

Wiesz już jak to zrobić?

Spróbujmy więc przepłynąć kilka metrów. Następnie trochę więcej i więcej. Na szczęście nie musicie się stresować, gdy zaczniecie oddalać się od instruktora. Do kasku zawsze mocujemy radio, dzięki któremu na bieżąco udzielamy Wam wskazówek. Pływasz w prawo i lewo, utrzymujesz wysokość, wykonujesz zwroty, potrafisz samodzielnie dobrać i przygotować sprzęt do panujących warunków,znasz prawo drogi i stosujesz się do niego oraz zachowujesz się bezpiecznie w stosunku do innych użytkowników akwenu wodnego. To znak, że możesz zostać już samodzielnym kitesurferem!

Masz pytania? Pisz do nas!

CENNIK Kursu

  • Czas trwania: 2 h
  • Czas trwania: 4 h
  • Czas trwania: 8 h
  • Czas trwania: 12 h